Po Evropě

Motorkářské cestování po celé Evropě. Cestovní tipy motorkářů z krajů, měst nebo o zajímavostech evropských zemí, aneb na motorce napříč Evropou.

Rumunsko III – Fagaras, Transylvánské Alpy

 V okolí Brasova se prvně na naší rumunské cestě setkáváme s atmosférou chrakteritickou pro cíle turistického ruchu.

IMG_502

Rumunsko II – střední oblasti

Malebné Apusenské hory nám dali krásný den odpočinku „ze sedla“. Couráme se po horách, užíváme nádherné počasí. Průvodcem byl milý pes neurčitého původu. Šel s námi, hlídal si nás celou cestu a bez rozloučení se odpojil přesně tam, kde se k nám přidal. V Rumunských horách potkáte hromady volné zvěře. Samozřejmě doplněné koňmi, krávami a ovcemi, které se potulují také zcela volně.

Rumunsko díl I. - severní část

Možná dost nRumunsko_I_010ezvykle do Rumunska vjíždíme ze severu. Nemáme tak na první ráně ani nejfrekventovanější cesty, ani turisticky nejproslulejší štíty alpského střihu. Máme před sebou velmi tradiční rumunské vesnice proložené šílenými průmyslovými, ale zejména důlními městy.

Z práce hurá na Ukrajinu

UkraineČasto se tahle cesta jezdí obráceně – mnozí jezdí z Ukrajiny k nám do práce.Vydali jsme se jen kousek za východní hranici Evropské unie.
Nabízíme spíš postřehy z toho, co vás na cestě na Ukrajinu čeká, jací jsou lidé, jaké těžkosti. Tento článek není čistý cestopis. Popis naší trasy není až tolik zajímavý, vždyť jsme projeli jen cípek Zakarpatí. Ale snad někomu pomohou reálie a naše zkušenost na cestě na východ.

Maďarsko - zvolna k Balatonu a zpět

IMG_0098Maďarsko - jedna z alternativ blízkého koupání. Dobrá kuchyně, příznivé ceny, hezká děvčata a vůbec hromada dovolenkových atrakcí a zážitků. Je to jeden z tipů, když se chcete vydat jiným směrem než do Alp. Jak ale přežít ty cesty skrze pláně a pláně? Zkuste se podívat kudy k Balatonu.

Elefanttreffen 2010 II. část


Pokračování nejskvělejšího srazu Elefanttreffen


Elefanttreffen27

Elefanttreffen 2010 I.část

Jsem Špageťák všem známý,     
mám dobrodružné plány.
Velkou cestu chystám.
Mám pověst gentlemana,
můj život to je změna.
Důkaz hned vám dám.

DACH: Německo - Rakousko - Švýcarským trojmezím

05DACH021 6 dní

Dach v Němčině označuje střechu, nebo střešní dílce. V moderním jazyce DACH obrazně označuje složeninu zkratek státních značek tří států – Německo (D), Rakousko (A), Švýcarsko (CH). Projeďme se jednou po střeše, pojďte se s námi toulat trojmezím.

Chorvatsko, Krk - motovýlet na otočku k moři

3 a půl dne

I když choppper na dálnici není extra radost, poslední koupání sezóny byl fakt odvaz výlet. Ostrov Krk je jedno z nejsevernějších míst Chorvatska. Není velký ani malý, je malebný a má báječně svéráznou ostrovní atmosféru.