Praha - Poděbrady 2012 -zahájení sezóny

Celý týden jsem sledoval vývoj počasí na všech webech věnovaných této tématice. Postupně jsem zpracovával informace o kamarádech, kteří účast na 12_Podebrady_Praha122akci odvolávali. Bohužel se předpověď vyplnila. V sobotu bude na obloze snad vše včetně trakařů.
Mé rozhodnutí padlo v sobotu ráno (tímto se chci omluvit kamarádovi, kterému jsem to den předtím rozmluvil. V sobotu byl už bohužel společensky unaven).
Započal jsem tradiční rituál v přípravě doplněný o tři vrstvy funkčního prádla. Vyrazil do garáže, nastartoval svého Bandita 600 a vyrazil směr sraz. Celou cestou jsem nepotkal jediného motorkáře až na D11 kousek před první benzínkou Benzina (II. druhé stanoviště srazu) jsem se zařadil za prvního motorkáře.
12_Podebrady_Praha136Jako každý rok si pořadatelé této akce „kluby Harley Davidson“ uspořádají  sraz v Praze a pak se přidá další skupina od Benziny na D11 (první benzínka směr H.K.). Pokaždé se to opakuje.
Vzhledem k počasí jsem neočekával velkou účast, ale jak i tak byla velmi slušná. Do odjezdu jsem měl asi hodinu a půl, tak jsem vytáhnul foťák a udělal pár obrázků. Jako každý rok tu najdete převahu H.D. motorek, ale najde se i mnoho jiných strojů od skútrů počínaje.
Blížící odjezd není těžké rozpoznat. Policie, která nám dělá doprovod se začne připravovat a motorkáři začínají startovat své stroje. Vytvořil se takový chumel a věřím, že za pomocí nastartovaných strojů jsme zvedli teplotu minimálně o pět stupňů.
Policie dala pokyn a vyrazili jsme směr Poděbrady. Tradičně i za nepřízně počasí bylo po cestě spousta lidí a dětí, kteří mávali, fotili a nebo se jen dívali na tu parádu. Zastavovala i protijedoucí auta.
Měl jsem trošku strach, jak to bude vypadat v Poděbradech. Dle informací byla část Poděbrad v rekonstrukci. Letos se tedy parkovalo jen na malé části kolonády a náměstí. Zbytek strojů byl nasměrován na cyklistickou cestu u Labe.
Dál už se rozepisovat nebudu a prohlédněte si fotografie v galerii nebo Facebooku.

p.s. cestou zpět jsem pěkně zmoknul a můj Bandit vypadá jako kdyby jezdil celý den na poli.

Za tým Motorkar.cz Vám přeji mnoho kilometrů v motorkářské sezóně 2012 bez velkých potíží.

Stařena

Loňské ročníky:
Praha - Poděbrady 2010

Praha - Poděbrady 2011

vstup-do-verejne-galerie