Praha - Poděbrady 2010

Je sobota ráno, koukám z okna a na svém autě vidím námrazu. Ale věřím předpovědi, že bude slibovaných 15 stupňů. Pomalu se chystám, navlékám se do kůže a balím foťák. Sedám do auta a jedu do garáže pro svojí Bandasku. Už máme letos spolu nalítáno cca. 300 km, ale pořádné zahájení ještě nebylo.Nastartuji ať se trošku ohřeje, připnu tankvak, nahodím helmu a čekám na jedno Griso, které ne a ne dorazit. Čekat nemůžu, protože mám sraz v Letňanech u hasičů.
Dojíždím ve smluvený čas a vítám se s několika motorkáři. Nalézám tu silnice, naháče i  chopera atd. Po chvilku klábosení doráží i má dvojka kamarádů (Kocour a Kočička) na Grisu.
Jsme kompletní a Pepa velí odjezd. Naše skupina asi deseti motorek vyráží směr Kbely, Satalice, Černý Most a pak na dálnici D11 na první benzínku. Při příjezdu na benzínku míjíme už několik motorek. Parkujeme, někteří tankují. Beru foťák a jdu udělat pár snímků.
IMG_1623_PodebradyTento sraz má už dvanáctiletou tradici a je pořádán klubem Harley Owners Group. Proto narážím nejvíce na kočáry od Harley. Ale najdou si tu takové skvosty jako Royal Enfield, Jawa 175 atd. Od každé známé značky tu má zastoupení několik motorek. Dokonce byly zastoupené i za pomoci motorkářek. Narazil jsem tu na čerstvou motokářku a kamarádku, která sedlala krásnou růžovou Ducati.IMG_1679_Podebrady
Odhaduji to tady na pětset motorek s čekáme na partu, které vyjíždí z Prahy. Kolona k nám doráží kolem jedenácté, policie zatím brání výjezd a jakmile kolona projede, zastaví dopravu a pustí nás na dálnici.
Vyjíždíme na dálnici, kolona je pěkně dlouhá a podle medií měla místy délku asi 11 kilometrů. U sjezdu na Brandýs nad Labem vyjíždíme na starou směr Poděbrady. Téměř všude máme volný průjezd díky Policii ČR a trpělivým řidičům.
Zhruba po necelé hodině jízdy přijíždíme do Poděbrad, my to bereme okolo směr na kolonádu. Je tu zaparkováno mnoho nádherných motorek. Myslím, že dál komentář akce nepotřebuje a fotky budou mluvit za vše.

Mnoho šťastných kilometrů na dvou kolech Vám přeje tým z Motorkar.cz


vstup-do-verejne-galerie