MotoVýlet - 1den (Berounsko, Křivoklátsko)

Trasa: Praha, Beroun, Rakovník, Zbiroh, Řevnice, Praha
Délka: 215 Km
Čas: cca. 240 minut jízdy

Začínám ve své garáži kde ladím GPS a zapisovač trasy. Doráží kolega a vyrážíme směr Hostivice a pak až do vesnice Jeneč. Tady uhýbáme na Honice, Chrustenice a Beroun.
Pokud budete mít čas, tak v Chrustenicích doporučuji navštívit Chrustenické doly a projet se důlním vláčkem a nebo si zarubat v místech kde se natáčel seriál Zdivočelá země www.chrustenicka-sachta.cz.
Motovylet1_103My však máme hlad a míříme do Berouna www.mesto-beroun.cz/mesto/abc-o-meste/ na pořádného burgera. Restaurace Black Dog www.blackdogs.cz Motovylet1_100 se nachází napravo od náměstí. Tady dělají ty nejlepší burgery, které znám. Samozřejmě nabídnout i jiné jídlo, ale burgery jsou specialita. Součástí je i zahrádka a pozor, už z většiny byla v rezervaci od 11:00. Po jídle doporučuji vietnamskou kávu a pokud je čas, tak se projít centrem Berouna. Je velmi krásné a z velké části zrekonstruované.
My frčíme dál směrem na Rakovník přes Nižbor, Sýkořice, Zbečno. Tady už začíná ta pravá krása pro motorkáře, nespočetně krásných zatáček. Jen to chce hodně opatrnosti, cesta je hlavně v úseku Nižbor-Zbečno záplatovaná a silničáři tu štěrkem opravdu nešetřili. I tak se to snažíme užít a tak případné nadávky házíme za hlavu.
Dojíždíme do královského města Rakovník www.mesto-rakovnik.cz. I tady bych doporučoval zastávku pro krátkou prohlídku, zejména náměstí. Kde můžete obdivovat třeba Mariánský sloup postavený v roce 1750.
Opouštíme Rakovník směrem na Plzeň a po pár kilometrech již krásného asfaltu dočasně parkujeme v zastávce autobusu. A to z důvodu prudkého deště.
Motovylet1_104Po přeháňce vyrážíme po mokré, ale nádherné silnici směrem na Plzeň.
7 km od Rakovníka je vesnice Pavlíkov a v ní je malé muzeum motocyklových veteránů www.moto-veterani.cz . To už stojí za to tu zastavit a shlídnout na čem lítali naši dědové.
S Pavlíkova vede nádherná klikatá cesta přes Slabce, Zvíkovec, Terešov a končí v městě Zbiroh. Věřím, že tuhle část si užije každý motorkář i proto, že tu není o víkendu skoro žádný provoz.
Ze Zbirohu jedeme po staré silnici směrem do Berouna. V Berouně podjíždíme dálnici a vyjíždíme směrem na Tetín. Z Tetína to směřujeme směrem na Prahu a to přes vesnice Karlštejn, Dobřichovice a v Jílovišti najíždíme na dálnici. Rád bych se vrátil ke Karlštejnu, kde se můžete občerstvit v motorkářské restauraci.

Dál už netřeba se rozepisovat. Do Prahy už to všichni znáte.

Motorkar.CZ  | Propagujte i svojí stránku


Moto trasa 1706987 - powered by Mopedmap